Parkúrové preteky "Otvorenie sezóny 2014"

Sezónu sme zahájili 1. - 2. marca 2014 zahrievacími parkúrovými pretekmi na úrovni ZM - ZL. 
Napriek skorému termínu sme sa tešili z pomerne početnej účasti.
 
V sobotnej súťaži "ZM do 80 cm" sa predstavilo 14 dvojíc a najlepší výsledok podal žrebec Piaf v sedle s Martinom Maivaldom. Nasledovala súťaž "ZM do 90 cm", kde si spomedzi 18 účastníkov najlepšie počínala Michaela Sobotková s Oxanou (Catalin XI-30). V súťaži "Z/ZL - dvojfázové skákanie" si spomedzi 20 dvojíc najlepšie počínala Lucia Kosková s koňom Fantaghiro-Wavo a v súťaži "ZL s rozoskakovaním" prvé miesto obsadila opäť Lucia Kosková, tentokrát však v sedle Route of Glory. 
 
V nedeľu sme opäť štartovali súťažou "ZM do 80 cm", kde si prvenstvo vybojoval Simon Hlocký v sedle kobyly Polárka a v súťaži "ZM do 90 cm" najlepší výsledok a čas dosiahol Martin Maivald s Piafom. V súťaži "Z/ZL - dvojfázové skákanie" odštartovalo 17 dvojíc a prvenstvo opäť patrilo Martinovi Maivaldovi, tentokrát v sedle kobyly Nataša (Furioso XXV-33). Poslednou súťažou bolo "ZL s rozoskakovaním", kde sa predstavilo 18 súťažiacich a najlepší výkon podal Leon v sedle s Yaninou Haraninou. 
 
 
Z našich koní sa počas oboch dní v súťažiach ZM úspešne odprezentovali mladé kone, 4-ročný žrebec Piaf v sedle s Martinom Maivaldom, 4-ročná kobyla Polárka so Simonom Hlockým a 5-ročný Orbis s Veronikou Kučerovou (všetky kone po Przedswit Svrženský-2, ktorý dosiahol v parkúre vlastnú výkonnosť S). Úspešne sezónu zahájili aj sestry po žrebcovi Catalin XI, 5-ročná Oxana s jazdkyňou Michaelou Sobotkovou a 7-ročná Malta v sedle so Sárou Smolkovou.
Vo vyšších súťažiach sa na dekorovaných priečkach umiestnili žrebec Gidran XVII-10/Karino s Martinom Maivaldom a taktiež s Kristínou Tomkovičovou, či overená plnokrvná kobylka Vlnka v sedle so Simonom Hlockým a sestry po Furioso XXV/Eurograf, 6-ročná Nataša a 5-ročná Oliva pod vedením Martina Maivalda.  
 
Výsledky pretekov nájdete TU