"Jarné halové military" (4.-5. apríla 2015)

Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme odštartovali military sezónu halovými pretekmi v našom žrebčíne. V 2 súťažiach sa na štart postavilo 15 dvojíc reprezentujúcich 3 krajiny - Slovensko, Českú republiku a Maďarsko.

V súťaži ZK úspešnú military premiéru absolvovala 5-ročná kobyla motešického chovu, Polárka, v sedle s Martinom Maivaldom. Suverénne sa vedenia ujali už po drezúre a vedúcu pozíciu potvrdili následne čistým parkúrom a crossom. Druhé miesto v drezúre obhájila čistým parkúrom a crossom dvojica reprezentujúca český klub JS Permanent, Jana Riedlová a Negaro. Tretie miesto obsadila Nikola Kratochvílová v sedle Orgována (North Star XI-12), dvojica reprezentujúca Žrebčín Motešice. Bodovo veľmi tesne skončila na 4. mieste Jana Riedlová s koňom Rosa 1 a na 5. mieste Pavla Masarovičová v sedle Trevignana. Maďarský reprezentant János Kelemen s koňom Szemafor Szeltoló a Sarah Gehriová s koňom Meidling Las Vegas súťaž nedokončili.

V súťaži ZL sa výborne darilo domácim reprezentantom. Po drezúre sa do jasného vedenia dostal Martin Maivald v sedle Piafa. Druhú najnižšiu penalizáciu v drezúre ziskala Osaka (Furioso XXV-38), taktiež pod vedením Martina Maivalda. Tretia priečka s malým bodovým rozdielom patrila Kristíne Tomkovičovej v sedle kobyly Nataša (Furioso XXV-33). Vzhľadom na čisté skóre na parkúre a v crosse poradie na prvých 3. miestach ostalo už nezmenené.  Následne 4. miesto obsadila Zuzana Machovcová s Alnaki, dvojica reprezentujúca český JS Permanent, nasledovaná maďarským jazdcom Jánosom Kelemenom v sedle Happiness. 6. miesto patrilo opäť dvojici v českých farbách, Jiřímu Machovcovi na koni Sir Charles a 7. miesto obsadil János Kelemen s koňom Ozora Ond. Tatiana Manďáková s kobylou Nádej (Catalin XI-22) boli pre skok mimo poradia v crosse zo súťaže vylúčené.