Cena o pohár starostu obce Motešice

V nedeľu, 14.6.2015, si na vonkajšej jazdiarni nášho žrebčína, v preteku "Cena o pohár starostu obce Motešice", opäť zmerali sily parkúroví jazdci. Ani horúce letné počasie súťažiacich neodradilo a v piatich súťažiach sa predstavilo niekoľko desiatok jazdeckých dvojíc. 

 

V súťaži "ZM" sa najviac darilo jazcovi Norbertovi Horváthovi z lučeneckého Koška Horseteam, ktorý s koňom Fantaghiro-Wavo vďaka bezchybnému výkonu v čase 73,03 vyhral. S koňom Campo obsadil 4. miesto. Na 2. mieste sa umiestnila Daniela Antalová s koňom Rab z trenčianskeho klubu Stallion. Tretie miesto patrilo dvojici reprezentujúcej JK Aurum Komárno, Alene Barackovej s koňom Chloe-T. 

 

V skoku "Z" najrýchlejšiu bezchybnú jazdu na parkúre predviedla a prvé miesto si vybojovala dvojica reprezentujúca Amadeum Vrútky, Viktória Dibdiaková a Blondee. Druhé miesto obsadila Lenka Koláriková s Lerrikom z trenčianskeho klubu Stallion a na 3. mieste sa umiestnil Jozef Mareček s Valerianom z Equistyle Rovinka. 

 

V súťaži "ZL", vďaka odchýlke 0,06 sekundy od optimálneho času a bezchybnému parkúru, zvíťazila Lucia Kohútová v sedle Wavo Noris z Wavo Horses, Slovenská Ľupča. 2. miesto obsadil Juraj Bero s koňom Rozmeri z trenčianskeho JK Nozdrkovce. Následne sa na 3. mieste umiestnila Alena Baracková s koňom Coldplay, dvojica reprezentujúca JK Aurum Komárno. 

 

V súťaži stupňa "L" si najlepšie počínala dvojica reprezentujúca Admeum Vrútky, Michal Žák a Limit 2. Bezchybnou jazdou v základnej časti ako aj v rozoskakovaní, s časom 40,93, si suverénne zabezpečili prvé miesto. S čistým kontom obidve časti absolvovala aj Veronika Hanákova v sedle Bigboya a s časom 43,7 obsadili 2. miesto. Veronike Hanákovej sa darilo aj s jej druhým koňom, Chakirou. V rozoskakovaní raz pochybili a na konto si pripísali 4 trestné body. S týmto výsledkom im patrilo 3. miesto. 

 

Zlatým klincom bola súťaž stupňa "S", v ktorej sa predstavilo 13 jazdeckých dvojíc. Prvé miesto si vybojoval Alex-Martin Genčík v sedle Duranky. Michal Žák a Limit 2 po víťazstve v skoku "L" podali pekný výkon aj v súťaži "S" a obsadili 2. miesto. Tretie miesto patrilo opäť Michalovi Žákovi, tentokrát v sedle Corwety. 

 

Žrebčín Motešice reprezentovalo viacero jazdeckých dvojíc, na stupni dekorovaných však bol len Martin Maivald s Polárkou (6. miesto v súťaži "ZL"). Kristína Tomkovičová s Natašou (Furioso XXV-33) absolvovali parkúr stupňa "Z" čisto, v súťaži "ZL" išli za 1 chybu. Havana (Furioso XXIII-2) sa v sedle s Nikolou Kratochvílovou odštartovala v súťažiach "ZM" a "Z". V oboch štartoch mali jedno pochybenie, čím si na konto pripísali po 4 trestné body. Michaela Sobotková sa so 4-ročnými kobylami Rapsódiou (po Furioso XXXVI/Hamlet) a Ruženou (Gidran XXI-2) predstavila v súťaži "Z". Obe kobyly, štartujúce prvým rokom, parkúr absolvovali s dvomi chybami za 8 trestných bodov. V súťaži supňa "ZM" naše farby reprezentovali aj Ivana Balážová s Hortenziou (Furioso XXIV-3), ktoré absolvovali parkúr bez trestných bodov a Mária Hostačná v sedle Orgována (North Star XI-12), ktorí boli, bohužiaľ, pre trojnásobnú neposlušnosť Orgována zo súťaže vylúčení. 

 

 Kompletné výsledky nájdete TU